O nas

 

Panuje podobno przesąd, że każdy boi się dentysty. Strach, nawet irracjonalny, najlepiej pokonywać zabawą i śmiechem. Naszemu gabinetowi przypięto nawet łatkę „wesołego gabinetu”. Każdy boi się inaczej i dlatego do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Często proponujemy słuchanie pacjentowi jego ulubionej muzyki przez słuchawki. Osobom, które boją się dentysty, albo nie mają czasu, proponujemy leczenie w znieczuleniu ogólnym (prywatnie). Zapewniamy wyleczenie wszystkich zębów podczas jednej wizyty.

 

W naszej ofercie znajduje się m.in.:

leczenie w znieczuleniu ogólnym

bezstresowe, bezbolesne i komfortowe zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, chirurgii stomatologicznej i protetyki

chirurgia stomatologiczna

m.in. ekstrakcje proste, wewnątrz- i zewnątrz-zębodołowe, odsłonięcie zatrzymanych zębów w celach ortodontycznych, ekstrakcja zatrzymanej „ósemki”, resekcja wierzchołków korzeni, regeneracja tkanki kostnej, podniesienie dna zatoki, usuwanie torbieli, usuwanie zmian patologicznych na policzku, wardze czy dziąśle, podcięcie wędzidełka, kiretaż otwarty

stomatologia estetyczna

m.in. wybielanie zębów, piaskowanie, korekta kształtu i koloru zębów

profilaktyka

 m.in. przegląd jamy ustnej, instruktaż higieny jamy ustnej, usuwanie złogów nazębnych, skaling, usuwanie osadów nazębnych tj. piaskowanie, fluoryzacja, lakierowanie zębów, lakowanie bruzd

protetyka

korony, mosty, wkłady, protezy

stomatologia dziecięca

przeprowadzanie wizyty adaptacyjnej dziecka u dentysty, leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych, indywidualna nauka higieny jamy ustnej, wypełnienie w zębie mlecznym lub stałym, profilaktyka

stomatologia zachowawcza

m.in. leczenie próchnicy, odbudowa zęba, leczenie kanałowe

Od 2013 r. we współpracy z NFZ leczymy osoby z orzeczoną niepełnosprawnością. Leczenie takich ludzi odbywa się zawsze w znieczuleniu ogólnym, gdyż bardzo często jest to jedyny sposób aby można było wykonać zabiegi i doprowadzić do sanacji jamy ustnej. Zabiegi te wykonujemy w dostosowanym dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością i nowoczesnym gabinecie stomatologicznym przy ul. Racula-Głogowska 13A w Zielonej Górze.

Danuta Sorochan-Olszak<br />

Danuta Sorochan-Olszak

Jestem przede wszystkim dentystką, która nie wyobraża sobie innego zawodu. Cieszę, kiedy moi pacjenci mogą wyjść z gabinetu z pięknym i zdrowym uśmiechem.

Skończyłam studia stomatologiczne na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie z wyróżnieniem. Uczyłam się u takich mistrzów, jak prof. Z. Jańczuk (stomatologia zachowawcza), prof. J. Malinowski (chirurgia stomatologiczna) czy prof. S. Kowalik (chirurgia szczękowa). W 1980 r. rozpoczęłam pracę w przychodni przyzakładowej Falubazu w Przemysłowym Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej pod kierownictwem dra A. Jankowskiego w Zielonej Górze.

W 1983 r. zdałam egzamin specjalizacyjny z chirurgii stomatologicznej pod opieką dra nauk medycznych St. Rajewskiego i otworzyłam swój pierwszy prywatny gabinet stomatologiczny przy ul. Wazów, ale trzy lata później – w 1986 r. – przeniosłam go na ul. Lisię 49, gdzie pracuję do dzisiaj.

W latach 2000-2008 byłam prezesem zielonogórskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, kiedy wraz z zarządem PTS zorganizowałam konkurs dla uczniów kl. I szkół podstawowych dot. promocji higieny i zdrowia jamy ustnej, który spotkał się z pozytywną reakcją dzieci, lokalnych mediów oraz uznaniem ówczesnego ordynariusza diecezji bpa A. Dyczkowskiego. W 2009 r. prezydent RP Lech Kaczyński odznaczył mnie za moje zasługi Srebrnym Krzyżem Zasługi.

W latach 2006-2018 byłam przewodniczącą Komisji Stomatologicznej i wiceprzewodniczącą zarządu Okręgowej Izby Lekarskiej w Zielonej Górze, a obecnie jestem skarbnikiem.

Od 2005 r. aktywnie uczestniczę w pracach Okręgowej Izby Lekarskiej, walcząc o poprawę jakości pracy lekarzy oraz o promocję zdrowia wśród pacjentów.

W latach 2010-2018 pracowałam w Komisji Stomatologicznej Naczelnej Izby Lekarskiej.

Do dzisiaj jestem aktywną członkinią zielonogórskich oddziałów PTS i OIL.

Cały czas uczestniczę w kształceniu ustawicznym na kursach, wykładach i konferencjach, doskonaląc swoje umiejętności i poszerzając własną wiedzę. W moim gabinecie zaś przez wiele lat prowadziłam kształcenie podyplomowe dla absolwentów stomatologii.

Halina Dziąbor<br />

Halina Dziąbor

Od 1979 pracuję jako asystentka stomatologiczna. Współpracowałam z wieloma lekarzami o różnych specjalnościach, z chirurgami, periodontologami, protetykami czy ortodontami, m.in. w poradni dra Marka Senatora i w zielonogórskim centrum stomatologicznym „Stomadent”. Od 2005 roku współpracuję z dr Danutą Sorochan-Olszak.

Cieszę się, że mogłam przyczynić się do tego, że nasz gabinet nazywa się „wesołym gabinetem”; że strach przed dentystą potrafimy rozbroić radosną i przyjazną atmosferą i zastąpić pozytywnym myśleniem. W wolnych chwilach spędzam czas z rodziną, wędkuję, uwielbiam gry zespołowe, czytam dobre książki i oglądam ciekawe filmy.

facebook