Stomatologia estetyczna

 

Protezy powinny być nie tylko funkcjonalne, ale także niepozorne i powinny pasować pod względem estetycznym. Dzięki najnowocześniejszym metodom możliwe jest obecnie rozwiązywanie problemów estetycznych, które były bardzo trudne do wyleczenia. 

1) W porównaniu do wypełniania amalgamatem, złożoność plastycznego wypełnienia klejem jest znacznie szersza. Technika przygotowania na oszczędzanie zębów i wysokiej jakości materiały chronią zęby przed złamaniami i mają najwyższe wartości gęstości na brzegu uzupełnienia. Zastosowane tworzywo sztuczne w kolorze zęba ma znaczną ilość ceramiki, co pozwala uzyskać estetyczny kolor i kształt. 

2) Wypełnienie z wkładką ceramiczną, zwane również wkładką, trudno odróżnić od naturalnego zęba, przez co spełnia najwyższe wymagania estetyczne. Wkładki są mocowane do zęba specjalnym plastycznym klejem.

3) Złote wypełnienia z wkładów sprawdzają się od dziesięcioleci. Jednak w ostatnich latach, ze względu na ich nieoptymalną estetykę, coraz częściej zastępuje się je wypełnieniami ceramicznymi. 

4) Przebarwione, skręcone lub rozdrobnione zęby w obszarze przednim można skorygować za pomocą licówek, aby naturalny ząb został zachowany i przywrócono mu naturalny wygląd. 

facebook